Hlavní strana Bolest zubůDětský chrupEndodoncieImplantátyKorunkyNávštěva zubní ordinaceOnemocnění dásníOnemocnění ústní sliznicePrevenceÚstní hygienaVýplně zubůZajímavostiZubní náhradyZuby a dásně v těhotenství

Modely

modely chrupu v protetice slouží k výrobě zubních náhrad

Sdílet:
18.2.2017 - Zdraví zubů ukazuje na celkové zdraví
Výzkum publikovaný v Periodontology 2000 (Anglie) zjistil, že počet zubů, které během života ztratíme, může být klíčovým ukazatelem kvality našeho života. Osoby, které mají plný počet zubů ještě v 74 letech mají výrazně větší pravděpodobnost, že se dožijí 100 let. Studie se opírá o zjištění že i ztráta zubů během života úzce souvisí se stresem.

4.1.2017 - Genetika a dědičnost? Čistý zub se nekazí a zdravá dáseň nekrvácí
Hromadění zubního plaku genetika neovlivňuje. Zubní kaz se vytvoří na zubu (zubní plak je živnou půdou pro bakterie) a tyto pak přijímají cukr z potravy. Poté bakterie přemění cukr na kyselinu a ta následně poškodí zubní sklovinu.

13.12.2016 - Opravdová hrůza = nového prezidenta zubařů Šmuclera děsí ukrajinští zubaři v Čechách
Nový prezident České stomatologické komory Roman Šmucler má vážné obavy ze současné záplavy stomatologů z Ukrajiny. Podle statistik je totiž každý 10 zubař u nás právě z téhle země. Co mu na nich vadí? "Děsí mě to. Stovky Ukrajinců neprošly našimi zkouškami a stomatologii vůbec neumějí. Oni říkají, že pouze nemluví dobře česky, ale ve skutečnosti nemají ani dobré odborné znalosti. Opravdová hrůza!" nechal se v MfD slyšet Roman Šmucler (47) a dodal: "Nedávno mi na ministerstvu zdravotnictví řekli, že ukrajinští lékaři ke zkouškám už ani nechodí, protože zjistili, že když na zkoušky nepůjdou, tak se jim nic nestane."