Hlavní strana Bolest zubůDětský chrupEndodoncieImplantátyKorunkyNávštěva zubní ordinaceOnemocnění dásníOnemocnění ústní sliznicePrevenceÚstní hygienaVýplně zubůZajímavostiZubní náhradyZuby a dásně v těhotenství

Modely

modely chrupu v protetice slouží k výrobě zubních náhrad

Sdílet:
22.11.2016 - Náhrada stará čtyři století
V italském městě Lucca byla objevena dentální náhrada stará čtyři století. Skládá se z pěti zubů, tří řezáků a dvou špičáků, které spojuje zlatý pásek upevněný na kořenech zubů, aby nahradily dolní část čelisti.

12.11.2016 - Výzkum dentinu odhaluje, jak funguje přírodní nanomateriál
Dentin (nebo také zubovina) vyplňuje vnitřek zubu a je jedním z nejdolnějších materiálů lidského těla. Podle výzkumníků berlínské Charité-Universitätsmedizin za to může jeho nanostruktura, především pokud jde o souhru organických a anorganických složek. Pro extrémní odolnost dentinu je podle nich klíčové propojení mezi proteinovými vlákny z kolagenu a minerálními nanočásticemi.

7.11.2016 - Němeček láká zubaře do míst, kde chybí
Zubaři stárnou a čerství absolventi stomatologie po škole raději míří do větších měst. V Česku jsou tak oblasti, kde zubařské ordinace chybí. Motivací, proč si otevřít praxi na odlehlejších místech, by pro mladé stomatology mohly být dotace.