Hlavní strana Bolest zubůDětský chrupEndodoncieImplantátyKorunkyNávštěva zubní ordinaceOnemocnění dásníOnemocnění ústní sliznicePrevenceÚstní hygienaVýplně zubůZajímavostiZubní náhradyZuby a dásně v těhotenství

Modely

modely chrupu v protetice slouží k výrobě zubních náhrad

Sdílet:
12.10.2013 - Vynález můstku je starý 2700 let!
S obtížemi spojenými s absencí nebo nefunkčností vlastního chrupu se lidstvo potýká již od pravěku. První důkaz mechanického zásahu do ústní dutiny datujeme do 3. tisíciletí př. n. l.. V egyptské pyramidě byly objeveny dvě lidské stoličky spojené zlatým drátem. Vynález můstku jako takového je ovšem připisován Etruskům, kteří již 700 let př. n. l. dosáhli mistrovství při zpracování vzácných kovů.

12.10.2013 - Jak najít zubaře?
Může mi VZP pomoci s hledáním zubaře? Přestěhoval jsem se a mám s tím problém. Vzal by mě jen zubař bez smlouvy s pojišťovnou a tam bych prý musel platit všechno… Karel O., Pelhřimov Seznam zubních lékařů, kteří přijímají do své péče (registrují) nové pacienty, zveřejňuje Česká stomatologická komora na svých webových stránkách www.dent.cz. Seznam je průběžně aktualizován podle změn ohlášených zubními lékaři, členěn je podle místa a smluvní pojišťovny.

12.10.2013 - Pečlivá hygiena šetří kapsu
Zářivý úsměv a dobrý stav chrupu se stal důležitou součástí „osobní vizitky“. Češi už také zjistili, že zanedbávání péče o chrup se nevyplácí. Například nedávný průzkum iniciovaný značkou Signal ukázal, že na preventivní prohlídky ke stomatologovi pravidelně chodí 85 % lidí. Pouze 7 % uvedlo, že zubaře navštěvuje nepravidelně nebo vůbec.