Hlavní strana Bolest zubůDětský chrupEndodoncieImplantátyKorunkyNávštěva zubní ordinaceOnemocnění dásníOnemocnění ústní sliznicePrevenceÚstní hygienaVýplně zubůZajímavostiZubní náhradyZuby a dásně v těhotenství

Modely

modely chrupu v protetice slouží k výrobě zubních náhrad

Sdílet:
22.1.2016 - Nabízíme volné reklamní plochy na Zuby.cz
Vhodné pro inzerenty ze všech oblastí péče o chrup.

18.1.2016 - Porcelánové zuby už v 18. století
Již v 18. století navrhuje pařížský dentista Nicolas Dubois de Chérmant zuby porcelánové, o které má zájem především šlechta. Tento návrh přebírá a vylepšuje Američan W. Peale a umělé zuby se začínají vyrábět od roku 1822 sériově v továrně. Od této doby se stomatologická protetika vyvíjí mílovými kroky. Pokud si můžete dovolit zaplatit speciální terapii růstovými faktory, lékaři vám dnes zrekonstruují čelist a nechají dorůst kost.

12.10.2013 - Vynález můstku je starý 2700 let!
S obtížemi spojenými s absencí nebo nefunkčností vlastního chrupu se lidstvo potýká již od pravěku. První důkaz mechanického zásahu do ústní dutiny datujeme do 3. tisíciletí př. n. l.. V egyptské pyramidě byly objeveny dvě lidské stoličky spojené zlatým drátem. Vynález můstku jako takového je ovšem připisován Etruskům, kteří již 700 let př. n. l. dosáhli mistrovství při zpracování vzácných kovů.