Zdraví zubů ukazuje na celkové zdraví

Zdraví zubů ukazuje na celkové zdraví

Výzkum publikovaný v Periodontology 2000 (Anglie) zjistil, že počet zubů, které během života ztratíme, může být klíčovým ukazatelem kvality našeho života. Osoby, které mají plný počet zubů ještě v 74 letech mají výrazně větší pravděpodobnost, že se dožijí 100 let. Studie se opírá o zjištění že ztráta zubů během života úzce souvisí i se stresem.


Hrůzné zvuky z našich ložnic aneb ronchopatie

Hrůzné zvuky z našich ložnic aneb ronchopatie

Když své drahé polovičce řeknete: "Jsi opravdu hrozný ronchopatik!" - tak vám nejspíš odvětí po vzoru Vlasty Buriana v pohádce Byl jednou jeden král: "Za prvé nevím, co to je a za druhé mě to uráží!" Lepší bude, když svému protějšku nenápadně sdělíte: "Miláčku, víš že každou noc trošičku chrápeš? Možná bychom s tím měli něco dělat. Mohlo by ti to ublížit." Pokud nad tím váš protějšek jen mávne rukou, pak byste mu v jeho vlastním zájmu měli při nějaké vhodné příležitosti (třeba ke snídani) podstrčit následující popis neblahých důsledků chronického chrápání.


Žvýkáte? Žvýkejte! Aneb co nevíte o žvýkačkách

Žvýkáte? Žvýkejte! Aneb co nevíte o žvýkačkách

Dodnes nejstarší důkaz o používání žvýkačky našli archeologové při vykopávkách 9000 let starého sídla na jihu Švédska. Tato pra-žvýkačka měla však sotva něco společného se žvýkačkami, které se používají a vyrábějí dnes.

Další