Hlavní strana Bolest zubůDětský chrupEndodoncieImplantátyKorunkyNávštěva zubní ordinaceOnemocnění dásníOnemocnění ústní sliznicePrevenceÚstní hygienaVýplně zubůZajímavostiZubní náhradyZuby a dásně v těhotenství

Rekonstrukce kousacích hran horních řezáků a estetické kompozitní fasety dle Vaniniho

Italský zubní lékař Dr. Lorenzo Vanini je zakladatelem metody tzv. anatomické stratifikace, přednáší na mnoha mezinárodních kongresech, sympoziích a konferencích. Zabývá se řadu let studiem optických vlastností zubních tkání a jejich napodobením kompozitními pryskyřicemi. Technika tzv. anatomické stratifikace je takový způsob vrstvení kompozitního materiálu, aby rekonstrukce byla k  nerozeznání od vlastních zubních tkání. Jak se zdařila lékařkám ordinace DENT ART s.r.o.  MUDr. Gabriele Némethové a MUDr. Janě Madunické, můžete posoudit sami z provedené fotodokumentace. 
 


Sdílet:
8.3.2017 - 90 % lidí nepoužívá mezizubní kartáček
Lidé mívají špatné návyky z dětství. Mnoho z nich bývá absolutně nepolíbeno dentální hygienou.

18.2.2017 - Zdraví zubů ukazuje na celkové zdraví
Výzkum publikovaný v Periodontology 2000 (Anglie) zjistil, že počet zubů, které během života ztratíme, může být klíčovým ukazatelem kvality našeho života. Osoby, které mají plný počet zubů ještě v 74 letech mají výrazně větší pravděpodobnost, že se dožijí 100 let. Studie se opírá o zjištění že ztráta zubů během života úzce souvisí i se stresem.

4.1.2017 - Genetika a dědičnost? Čistý zub se nekazí a zdravá dáseň nekrvácí
Hromadění zubního plaku genetika neovlivňuje. Zubní kaz se vytvoří na zubu (zubní plak je živnou půdou pro bakterie) a tyto pak přijímají cukr z potravy. Poté bakterie přemění cukr na kyselinu a ta následně poškodí zubní sklovinu.