I. Implantáty - úvod

I. Implantáty - úvod

Co je to vlastně je zubní implantát, jaká je historie zubních implantátů, jaké existují typy a materiály pro výrobu zubních implantátů a jaké jsou rozdíly mezi zubními implantáty a jinými typy implantátů používaných v medicíně.


Chcete třetí zuby? I.

Chcete třetí zuby? I.

Zubní implantáty jsou jistě zajímavou možností jak řešit ztrátu přirozeného chrupu. V České republice zažívá implantologie (tedy chirurgická stomatologie zabývající se zubními implantáty) v posledních letech doslova boom. Ucelených a snadno dostupných informací o tomto typu zubní náhrady, které by se více či méně neomezovaly na komerční tvrzení typu "Nic to není – za týden máte nové zuby", je však stále ještě poskrovnu. Proto jsme rádi, že pro vás můžeme čerpat z ojedinělé publikace s názvem Chcete třetí zuby? a podtitulem 100 otázek a odpovědí o zubních implantátech, jejímiž autory jsou odborníci působící na stomatologické klinice v Hradci Králové pod vedením prof. MUDr. Antonína Šimůnka CSc.


Chcete třetí zuby? II.

Chcete třetí zuby? II.

Článek o stále více rozšířeném typu moderních zubních náhrad - o implantátech. Tímto počinem chceme především zkvalitnit všeobecnou informovanost o tomto moderním protetickém ošetření, které je jistě zajímavou a dnes již poměrně dostupnou možností jak získat "třetí zuby".


Chcete třetí zuby?

Chcete třetí zuby?

Zubní implantáty jsou moderní možností jak řešit ztrátu vlastních zubů. V České republice zažívá zubní implantologie (tedy chirurgická stomatologie zabývající se zubními implantáty) v posledních letech doslova boom.


Zubní implantáty

Zubní implantáty

Základní informace o bouřlivě se rozvíjejícím oboru zubního lékařství. Ztráta jednoho či více zubů neznamená dnes nutně nutnost nosit snímatelnou náhradu nebo obrousit okolní zuby a zhotovit zubní můstek. Řešení ztráty zubu může nabídnout dentální implantologie. Má však své limity.


Co přináší 3D RTG zobrazení pro moderní stomatologii?

Co přináší 3D RTG zobrazení pro moderní stomatologii?

Současná doba přináší obrovský rozvoj technologií, které umožňují výrazné zvýšení kvality diagnostiky a následně léčby. Jinak tomu není ani v oboru zubního lékařství, kde je jedním z největších přínosů pro diagnostiku možnost 3D rentgenového vyšetření neboli CBCT.